Osvrt na barski sportski vikend

Meridianbet 1.CFL

Fudbaleri „Mornara“ i danilovgradske „Iskre“ igrali su sinoć u Baru 0:0, u utakmici osmog kola Meridianbet Prve crnogorske lige.

U narednom kolu, u subotu 17. septembra, fudbaleri „Mornara“ su gosti podgoričke „Budućnosti“.

ŽOK Marina Kaštela pobjednik ovogodišnjeg Port Cupa

Hrvatska ekipa Marina Kaštela pobjednik je 27. Međunarodnog odbojkaškog “Port Cup-a” koji je prethodna tri dana igran u sportskoj dvorani “Topolica”.

U poslednjem trećem kolu Kaštelanke su savladale podgoričku Budućnost 3:0 (25:10, 25:18, 25:15), dok je tivatska Akademija savladala domaćina Luku Bar takođe sa maksimalnih 3:0 (25:21, 25:21, 25:23).

Hrvatice su prvog dana u petak savladale Akademiju 3:1 (25:17, 22:25, 25:17, 25:13), dok su u okviru drugog kola u derbiju dana bile bolje od domaćina Luke Bar poslije pet setova 3:2 (22:25, 25:13, 23:25, 15:9).

Za najbolju odbojkašicu turnira proglašena je Stela Vukasović iz pobjedničke ekipe, dok je pehar za najbolju ekipu uručen kapitenki Marina Kaštele, Lari Dežulović.

Konačan plasman ekipa:

1. Marina Kaštela 8 bodova (3 pobjede)
2. Akademija 7 bodova (2 pobjede i poraz)
3. Budućnost 3 boda (1 pobjeda i dva poraza)
4. Luka Bar 2 boda (3 poraza)

Pojedinačno prvenstvo u atletici za pionire / ke

Prvog dana “29. Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za pionire i pionirke”, najviše medalja osvojili su pioniri i pionirke AK” Orion” iz Ulcinja, ukupno 11 medalja, ispred AK “Mornar” iz Bara sa 9 i AK “Nikšić” sa 7 medalja. Takmičenje je održano na atletskoj stazi Sportsko – rekreativnog centra Bar, u tehničkoj organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore.

Na takmičenju su postavljena 3 rekorda Crne Gore i to:

Anđela Đuranović, članica AK “Sanja”, rekord za piopnirke na 80m prepone sa rezultatom 12,54s;

Amra Hubanić, članica AK “Jedinstvo”, rekord za pionirke na 60m sa rezultatom 8,21s;

Olja Simićević, članica AK “Tara”, rekord za cicibanke u bacanju diska (800gr) sa rezultatom 19,19m;

Pobjednici po disciplinama

PIONIRI – 60m: 1. Bogdan Borović (Rudar) 8,02, 2. Almir Memić (Rudar) 8,20, 3. Petar Kovačević (Mornar) 8,23; 300m: 1. Bogdan Borović (Rudar) 40,34, 2. Petar Kovačević (Mornar) 41,46, 3. Enes Erović Jedinstvo) 44,94; 800m: 1. Matija Bulajić (Nikšić) 2:15,94, 2. Boban Madžgalj (Orion) 2:17,45, 3. Danilo Scurati (Budućnost) 2:43,35; 100m prepone: 1.Nikola Rabrenović (Mornar) 20,58, 2. Pavle Leković (Mornar) 22,33, 3. Đorđe Šekularac (Mornar) 23,75; 4x100m: 1. Rudar (Pljevlja) 51,46, 2. Mornar (bar) 52,41, 3. Orion (Ulcinj) 54,82; Skok u vis: 1. Nikola Rabrenović (Mornar) 153, 2. Zahid Murić (Orion) 130; Troskok: 1. Elijan Dervišević (Orion) 10,18, 2. Radovan Sošić (Tara) 9,42, 3. Đorđe Žižić (Nikšić) 8,51; Bacanje kugle (4kg): 1. Ernis Ličina (Jedinstvo) 12,71, 2. Ilhan Suljević (Jedinstvo) 12,13, 3. rade Šutović (Nikšić) 11,73; Bacanje koplja (600gr): 1. Elijan Dervišević (Orion) 50,04, 2. Alan Dacić (Orion) 41,31, 3. Nemanja Tomić (Mornar) 41,26.

PIONIRKE – 60m: 1. Amra Hubanić (Jedinstvo) 8,21, 2. Elzana Guberinić (Orion) 8,45, 3. Tatjana Mrdak (Rudar) 8,71; 300m: 1. Elzana Guberinić (Orion) 44,02, 2.Amra Hubanić (Jedinstvo) 45,50, 3. Sara Vučetić (Nikšić) 46,59; 1500m: 1. Nikolina Marović (Orion) 5:26,06, 2. Asja Jovanović (Lovćen) 5:47,02, 3. Jovana Vučetić (Nikšić) 5:48,20; 80m prepone: 1.Anđela Đuranović (Sanja) 12,54, 2. Nikolina Čubranović (Sanja) 13,87, 3. Lejla Maljević (Lovćen) 14,49; 4x100m: 1. Jedinstvo (Bijelo Polje) 53,95, 2. Sanja (Bar) 54,71, 3. Lovćen (Cetinje) 56,04; Skok u dalj: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 5,43, 2. Lejla Maljević (Lovćen) 5,09, 3. Andrea Glavanović (Sanja) 4,73; Bacanje diska (800gr): 1. Nina Lašić (Tara) 30,59, 2. Suana Tafić (Orion) 30,47, 3. Mare Martinović (Lovćen) 27,33; Bacanje kladiva (3kg): 1. Kristina Kljajević (Tara) 23,75, 2. Milica Backović (Nikšić) 5,84; Bacanje vortexa (130gr): 1. Ksenija Đurković (Nikšić) 42,49, 2. Mia Šofranac (Mornar) 42,47, 3. Suana Tafić (Orion) 41,47.

Takmičenje se održava na stadionu SRC “Topolica” u Baru u organizaciji Atletskog saveza Crne Gore, a pod pokroviteljstvom Ministarstva sporta i mladih Crne Gore.

Nastupa oko 140 atletičara iz 12 atletskih klubova: Mornar, Sanja, Dionis, Budućnost, Rudar, Jedinstvo, Tara, Podgorički marathon, Sparta, Lovćen, Orion i Nikšić.

Drugi dan “29.Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za pionire / ke -Bar 2022”

Drgog dana 29. Pojedinačnog prvenstva Crne Gore za pionire / ke najviše medalja osvojili su takmičari AK Orion iz Ulcinja, ispred pionira i pionirke AK “Mornar” iz Bara sa 11 medalja i pionira i pionirki AK “Jedinstvo” sa 5 medalja. Pojedinačno najbolji takmičar prvenstva kod pionira je Bogdan Borović, član AK “Rudar” iz Pljevalja sa osvojenih 6 zlatnih medalja, dok su kod pionirki najuspješnije bile: Anđela Đuranović, članica AK “Sanja” iz Bara i Amra Hubanić, članica AK “Jedinstvo” iz Bijelog Polja sa 4 zlatne i 1 srebrenom medaljom.

Na takmičenju su postavljena 4 rekorda Crne Gore :

Elzana Guberinić, članica AK “Orion” rekord za mlađe pionrke i pionirke na 300m prepone sa rezultatom 47,63s;

Anđelina Lašić, članica AK “Tara”, rekord za mlađe pionirke u bacanju koplja (500gr) sa rezultatom 35,06m;

Alan Dacić, član AK “Orion”, rekord za mlađe pionire u bacanju vortexa sa rezultatom 61,47m;

štafeta AK “Sanja”, rekord za mlađe pionirke na 4x300m sa rezultatom 3:26,31;

Pobjednici po disciplinama

PIONIRI – 100m: 1. Bogdan Borović (Rudar) 12,76, 2. Petar Kovačević (Mornar) 13,07, 3. Ilija Ćuzović (Rudar) 13,41; 2000m: 1. Boban Madžgalj (Orion) 6:43,43, 2. Matija Bulajić (Nikšić) 6:44,46, 3. Dejan Scurati (Budućnost) 8:21,72; 300m prepone: 1. Balša Milatović (Mornar) 49,71, 2. Nikola Rabrenović (Mornar) 52,97, 3. Nemanja Madžgalj (Orion) 54,22; 4x300m: 1. Rudar (Pljevlja) 2:52,73, 2. Mornar (Bar) 2:56,06, 3. Oriona (Ulcinj) 3:10,40; skok u dalj: 1. Bogdan Borović (rudar) 5,12, 2. Balša Milatović (Mornar) 5,00, 3. Elijan dervišević (Orion) 4,51; bacanje diska: 1. Alan Dacić (Orion) 34,32, 2. Radovan Sošić (Tara) 33,37, 3. Nemanja Taomić (Mornar) 32,20; bacanje kladiva: 1. Zahid Murić (Orion) 30,37, 2. Ilhan Suljević (Jedinstvo) 26,72, 3. Nemanja Tomić (Mornar) 24,67; bacanje vortexa: 1. Alan Dacić (Orion) 61,54, 2. Elijan Dervišević (Orion) 56,24, 3. Petar Kovačević (Mornar) 56,01; PIONIRKE – 100m: 1. Amra hubanić (Jedinstvo) 13,14, 2. Elzana Guberinić (Orion) 13,65, 3. Lejla maljević (Lovćen) 13,81; 600m: 1. Nikolina Marović (Orion) 1:51,30, 2. Sara Vučetić (NIkšić) 1:54,02, 3. Nejra Suljević (Jedinstvo) 1:55,00; 300m prepone: 1. Elzana Guberinić (Orion) 47,63, 2. Mia Šofranac (Mornar) 51,71, 3. Nikolina Čubranović (Sanja) 52,75; 4x300m: 1. Jedinstvo (Bijelo Polje) 3:16,41, 2. Lovćen (Cetinje) 3:17,20, 3. Sanja (Bar) 3:18,10; skok u vis: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 150, 2. Nina Lašić (Tara) 145, 3. Mia Šofranac (Mornar) 145; troskok: 1. Anđela Đuranović (Sanja) 10,55, 2. Mina Durović (Jedinstvo) 10,04, 3. Laura Gazivoda (Orion) 9,62; bacanje kugle: 1. Mare Martinović (Lovćen) 10,78, 2. Kristina Kljajević (Tara) 10,64, 3. Suana Tafić (Orion) 10,20; bacanje koplja: 1. Suana Tafić (Orion) 35,26, 2. Anđelina Lašić (Tara) 35,06, 3. Sofija Čejović (Mornar) 26,86;